Tübitak Bursa Bölge finali´nden iki birincilik ve iki üçüncülük ile döndük

Tübitak Bursa Bölge finali´nden iki birincilik ve iki üçüncülük ile döndük

TÜBİTAK 12. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bursa Bölge Finali’nde iki projemiz bölge birincisi olurken, iki projemiz de bölge üçüncüsü olmuştur.
Çanakkale’den 15 ( On Beş) projeyle katıldığımız Bölge Finali’nde birinci olan öğrencilerimiz:
Değerler Eğitimi alanında Kumkale Ortaokulu’ndan Melike İleri ve Nagihan Gümüş “Kütüphane Gönüllüleri Miniklere Okuyor” projesi ile Fizik alanında Çanakkale Özel Ortaokulu’ndan Kutay Kulbak “Dekompresyon Önleyici Güvenli Satha Çıkış Sistemi” projesi ile Bölge birincisi olmuşlardır.
Bölge Finali’nde üçüncü olan öğrencilerimiz:
Matematik alanında Çanakkale Özel Ortaokulu’ndan Halil İbrahim Songur “Keyfi İki Değişkene Sabit Artma Uygulanarak İstenen Oranın Elde Edilmesi” projesi ile Fizik alanında Kumkale Ortaokulu’ndan Melek Sürek ve Adrian Ali Sürek “Kapalı Ortamlarda Hava ve Sıcaklık Dengeleyici” projesi ile Bölge üçüncüsü olmuşlardır.
Uludağ Üniversitesi Mete Cengiz Salonu´ndaki Bölge Finali ödül törenine Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Şube Müdürü Işıl Korkmaz ve TÜBİTAK İl Sorumlusu Ergün Kaya katılmıştır. Bölge finalinde üçüncü olan tüm öğrencilere ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Özkan vermiştir. Bölge finaline davet edilerek Çanakkale’mizi başarılı bir şekilde temsil eden tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi kutluyoruz. Bölge birincisi olarak 7-10 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kayseri’de yapılacak olan Türkiye Finali’nde Çanakkale’mizi temsil edecek öğrencilerimize de başarılar diliyoruz.

SON PROVA LGS SINAVI

Sınav Başvuru Koşulları ve Genel Açıklamalar için tıklayınız