Ortaokulda Eğitim Öğretim

EĞİTİM MODELİMİZ
  • Çanakkale Koleji; öğrencilerine bilimsel düşünceye sahip araştırma, sorgulama, merak uyandırmayı teşvik eden öğrenme ortamları sağlar.
  • Çanakkale Koleji; öğrencilerinin, zihinsel, fiziksel, sosyal ve kültürel gelişimine odaklanmıştır.
  • Çanakkale Koleji; öğrencilerinin, öğretmenlerinin ve ailelerinin gereksinimlerini karşılamaya çalışır, gelişimlerini destekler. Bu amaçla Mentor öğretmenlik sistemini uygular.Mentor öğretmenlik sisteminde öğretmen öğrencinin deneme sınavı sonuçlarını değerlendirir, öğrenci ile birlikte LGS (Liselere Giriş Sınavı)  için hedef puan belirler, sınavlardan sonra hedeflediği puana ulaşıp ulaşmadığını değerlendirir, öğrenci belirlenen hedefe ulaşamadıysa nedenlerini sorgulayarak ihtiyaçları belirler ve yeni hedef belirleme konusunda öğrenciyi motive eder. Mentor öğretmenler yüz yüze görüşmelerde ya da telefon görüşmelerinde velileri yaptıkları çalışmalar konusunda bilgilendirirler. Rehber öğretmenler de Mentor öğretmenlerle ayda bir yaptıkları bireysel görüşmelerde öğrencilerle ilgili bilgi alışverişinde bulunur ve yapılacak çalışmaları birlikte planlarlar.
  • Çanakkale Koleji; sağlamış olduğu eğitim-öğretim ortamları ile bireylerin desteklenmelerini, saygıyı yaşama ve yaşatmalarını ve toplumla paylaşmalarını sağlamaktadır.
  • Çanakkale Koleji eğitim programı, her bireyin bilgilerini ve akademik becerilerini kullanmasına fırsat verir.
  • Çanakkale Koleji öğrencileri, kendi davranışlarının sorumluluğunu üstlenen ve öğrenmeyi hedef alan öğrencilerdir.
  • Çanakkale Koleji öğrencileri, ulusal ve evrensel değerlere saygılı olarak yetişmektedirler.

Nitelikli bir eğitim için gerekli tüm altyapının eksiksiz sağlandığı, güçlü eğitim kadrosu ve teknolojik imkanlarıyla Çanakkale Kolejinde her branş, kendini ileriye taşıyacak eğitim modellerini uygulanmaktadır.

IB-LOGO.jpeg

Uluslararası Bakalorya Kurumu (IBO) İlk Yıllar Programını (PYP) uygulayan  yetkili  IB DÜNYA OKULUDUR.

beyazlogo.png

Çanakkale Koleji öğrencilerine bilimsel düşünceye sahip araştırma, sorgulama, merak uyandırmayı teşvik eden öğrenme ortamları sağlar.

1996
yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından açılmıştır.

Çanakkale Koleji