Geleceğin Teknolojileri ve Yeni Nesil Meslekler

Geleceğin Teknolojileri ve Yeni Nesil Meslekler

Teknolojinin her geçen gün hız kazandığı dünyamızda bu hızla aynı doğrultuda gelişim gösteren meslekler var. Peki, bizler bu mesleklerin farkında mıyız? Bu meslekleri ne kadar tanıyoruz?
Özel Fen Lisesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümümüzün düzenlediği “Meslek Tanıtımı ve Kariyer Planlama Günleri” etkinliğimizin bu ayki konusu Geleceğin Teknolojileri ve Yeni Nesil Meslekler oldu. Kasım ayı konuğumuz Doç. Dr. Muzaffer ÖZDEMİR ile 3D Baskı Mühendisliği, IoT Uzmanlığı, Nöro-Implant Teknisyenliği, Big Data, Dijital Rehabilitasyon Uzmanlığı ve Yapay Zeka Uzmanlığı gibi pek çok mesleği ve bunların özelliklerini tanıdık.
Yeni nesil mesleklere ek olarak Endüstri Devrimi, Industry 4.0 Sistemi ve bu sistemin gelecekteki mesleklere etkisi, Yapay Zeka, * Quantum Bilgisayarlar*, Sofia ve NAO gibi yapay zeka temelli robotlar, hayatımızın her alanında var olan mekanizasyon sistemleri ve bunların baş döndürücü gelişimi üzerine öğrencilerimizin de yüksek katılımıyla bilgilendirici ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.