Anaokulunda Yaşam

ANAOKULUNDA İŞLEYİŞ

Okula Devam – Giriş ve Çıkış Saatleri:

Okulumuzda çalışmalarımız, 08.50-16.45 saatleri arasında devam etmektedir. Çocuklarımızın okula düzenli olarak devam etmeleri gerekmektedir. Ancak, devamsızlık halinde velinin okul yönetimine ya da sınıf öğretmenine mazeret bildirmesi istenir. Bulaşıcı hastalıkların doktor teşhisinden sonra okul idaresine bildirilmesi ve öğrencimizin hastalık sonrası okula doktorunuzun onayı ile gelmesi gerekmektedir.

Beslenme

Kampüsümüzde  yemekler okul mutfağında hazırlanır. Sabah kahvaltısı,öğle yemeği ve  ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek zamanı vardır. Yemek menüleri; okul yönetici temsilcileri, rehber öğretmenler, her düzeyin öğrenci temsilcileri ve diyetisyenden oluşan komisyon tarafından çocukların gelişim dönemleri ve dengeli beslenme ilkelerine uygun olarak belirlenir. Öğrencilerimizde sağlıklı yemek yeme alışkanlığını kazandırmanın yanı sıra, özbakım becerilerini ve estetik duygusunu geliştirmek de amaçlanmaktadır.

Kıyafet

Okulumuzda serbest kıyafet uygulaması yapılmaktadır. Çocuklarımızın gün içinde rahat etmelerini sağlayacak ve onlara hareket özgürlüğü verecek, kirlenmelerinin sorun olmayacağı türde giysileri seçilmesi önerilir (eşofman, bağcıksız ayakkabı vb.).

Okul – Veli Haberleşme

 • Güncel tüm duyurular için “K12net” öğrenci bilgi sistemi kullanılır. 

   

 • Çocuklarımızın gelişimleri ile ilgili bilgi paylaşımı için birinci ve ikinci dönemde sınıf öğretmenleri ve tüm branş öğretmenleri ile  veli toplantıları yapılır.

   

 • Veli-öğretmen bireysel  görüşmeleri öğretmen görüşme saatleri çerçevesinde randevu esasına göre gerçekleştirilir.

Çocuk Hastalıkları ve İlaç Kullanımı

Okulumuzda öğrencilerimizde görülen herhangi bir sağlık sorunlarında ilk müdahale  hemşiremiz tarafından yapılmaktadır. Tıbbi müdahale gerektiren durumlarda veli haberdar edilerek öğrenci en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılmaktadır.

Ailelerin onayı olmadan okulda hiçbir ilaç verilmez. Çocuklarımızın ilaç kullanmasını gerektirecek durumlarda kullanma saatlerinin ev saatlerine göre ayarlanması gerekir. Okul saatleri içinde ilaç kullanmak zorunda olan öğrencilerimizin ilaçları hemşire tarafından takip edilmektedir ve kayıt altına alınmaktadır. Okul revirinde öğrenci ile ilgili yapılan tüm müdahaleler “K12 net” öğrenci bilgi sistemi üzerinden ailelere bildirilir.

Okula Geliş-Gidiş

Öğrencilerimiz okula servisle veya veli özel aracıyla gelebilirler. Öğrencilerimiz anne ya da babadan farklı bir kişi tarafından okuldan alınacaksa okul idaresi ya da sınıf öğretmenine bilgi verilmelidir. Okul idaresine ismi bildirilmemiş kişilere kesinlikle öğrenci teslim edilmez.

Uyku Vakti

Öğle uykusu küçük yaş grubumuz( 4 yaş) için geçerli olup öğlen yemeğinden sonradır. Uyku ile ilgili malzemeleri (mevsimine uygun yorgan, pike- nevresim, yastık, pijama) velilerimiz oryantasyon haftası boyunca temin edip sınıf öğretmenlerine teslim edebilirler. 

Uyku malzemeleri 15 günde bir temizlik için eve gönderilir.

Gezi-Gözlem

Eğitim programımızı destekleyici geziler için öğrenci velisinden her gezi öncesi onay dilekçesi alınır.

ÖĞRENCİ İŞLERİ

Kayıtların Başlama Bitiş Tarihleri:

Okulumuzda kayıtlar nisan ayı itibarı ile başlayıp okulların açıldığı Eylül ayı sonuna kadar sürmektedir. Yıl ortasında yapılan başvurular sınıf kontenjan uygunluğuna göre değerlendirilir.

Kayıt İçin Gerekli Evraklar:

 • Anne, baba,çocuk nüfus kağıdı fotokopisi
 • Aşı karnesi

Kayıt Şartları :

 • Anasınıfımıza okulların açıldığı eylül ayı itibarı ile 36 ayını dolduran çocukların kaydı yapılmaktadır.
 • Kayıt öncesi çocuğun okul rehberlik birimi ile tanışması ve ön değerlendirme yapılması zorunludur.
 • Kayıtlarda kayıt-kabul politikası ilkeleri uygulanır.
IB-LOGO.jpeg

Uluslararası Bakalorya Kurumu (IBO) İlk Yıllar Programını (PYP) uygulayan  yetkili  IB DÜNYA OKULUDUR.

beyazlogo.png

Çanakkale Koleji öğrencilerine bilimsel düşünceye sahip araştırma, sorgulama, merak uyandırmayı teşvik eden öğrenme ortamları sağlar.

1996
yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından açılmıştır.

Çanakkale Koleji