Anaokulumuz

FİZİKSEL YAPI

  • Anasınıfı binamız  110 dönüm  Çanakkale Koleji Kampüs alanı içerisinde 447 m2 lik ayrı binada yer almakta olup 12 derslikten oluşmaktadır. 
  • Yemekhane, spor odası, seramik atölyesi, resim atölyesi, müzik odası, uyku odası,satranç, akıl oyunları sınıfı  ve kış oyun alanı binamızın içinde yer almaktadır. 
  • Okul kampüsünde bulunan  ormanlık alan, hayvanat bahçesi ve çocuk oyun parklarından ders etkinlikleri ve serbest zaman etkinliklerinde faydalanılmaktadır.
İLKELERİMİZ VE HEDEFLERİMİZ
İlkelerimiz ve Hedeflerimiz

Okul öncesi eğitimin temel ilkelerine dayanarak;  Atatürk ilkelerini ve devrimlerini sahiplenen, evrensel değerlere sahip olma ilkesinden hareketle, öğrencilerin yerel, ulusal ve uluslararası bilinci geliştirmelerini ve olumlu değişim için eyleme geçmelerini desteklemek hedeflenmektedir.. 

Çanakkale Koleji anaokulu olarak öğretme yerine öğrenme merkezli olmaya önem verilir. Her çocuğun benzersiz olduğuna ve farklı yollarla öğrenmeye  ihtiyaç duyduğuna olan inançla, bilgi ve becerilerini geliştirip kullanmasına fırsat veren öğrenme ortamları sunmak temel ilke olarak kabul edilmektedir.

 

IB-LOGO.jpeg

Uluslararası Bakalorya Kurumu (IBO) İlk Yıllar Programını (PYP) uygulayan  yetkili  IB DÜNYA OKULUDUR.

beyazlogo.png

Çanakkale Koleji öğrencilerine bilimsel düşünceye sahip araştırma, sorgulama, merak uyandırmayı teşvik eden öğrenme ortamları sağlar.

1996
yılında dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından açılmıştır.

Çanakkale Koleji