29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Coşkusu

Çanakkale Koleji ailesi olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk ulusuna bıraktığı en değerli eseri olan cumhuriyetimizin 96. yıldönümünü coşku ile kutladık.

Okulumuzda bayram kutlamaları, ilkokul öğrencilerimizin tamamının katıldığı Türk Bayrağı oluşturma etkinliği ile başladı. Oluşan Türk Bayrağı’nın yanında lise öğrencilerimizin kule yapım performansları çok etkileyiciydi.

​Anaokulundan lisemize kadar öğrencilerimizin görev aldığı Cumhuriyet Bayramı kutlama programımız, 28 Ekim Pazartesi günü ilk ve ortaokul öğrencilerimize, 29 Ekim Salı günü tüm velilerimize, 30 Ekim Çarşamba günü de lise öğrencilerimize konferans salonumuzda sunuldu.

​29 Ekim 2019 Salı günü, il kutlamalarına katılan öğrencilerimiz görevlerini en iyi şekilde yaptılar. 29 Ekim akşamı şehir merkezinde düzenlenen fener alayına öğrenci, öğretmen ve velilerimizle yoğun bir katılım sağladık.

​Bugün daha güçlü yarınlar için gücümüzü başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının canları pahasına mücadelesiyle kurdukları Cumhuriyet ve kazanımlarına borçluyuz. Çanakkale Koleji olarak tüm gençlere ve gelecek nesillere bunu anlatıp cumhuriyetimizin yılmaz bekçilerini yetiştirmeye devam edeceğiz.